fbpx

Jak chronić się przed upałami? Sprawdź nasz sposób!

Jak chronić się przed upałami? Sprawdź nasz sposób!

Upały… nie dość, że wysysają z nas energię, wywołują intensywne pocenie i potrafią nieźle “przypiec” naszą skórę – to w dodatku mogą okazać się ogromnym zagrożeniem dla naszego zdrowia, a w najgorszym przypadku – także życia.

Jak sobie radzić, jeśli na zewnątrz panują piekielnie wysokie temperatury? W Silver Sharky mamy na to sprawdzony i skuteczny sposób! Sprawdź nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak zadbać o swoją kondycję, gdy robi się naprawdę gorąco.

Jak zabezpieczać się w razie upałów?

Unikanie wychodzenia na pełne słońce w okolicach południa, noszenie nakryć głowy i okularów przeciwsłonecznych, a dodatkowo smarowanie ciała kremem z filtrem. Zdecydowanie, takie zabiegi pozwalają ograniczyć ryzyko poparzeń, a także niwelować inne niedogodności będące wynikiem długotrwałego narażenia na działanie promieni słonecznych.

Ale czy to jedyne czynności, jakie warto podjąć w celu zabezpieczenia się przed negatywnymi skutkami wysokich temperatur? Nie do końca!

Na upały najskuteczniejsza jest… woda!

Woda w upalne dni to nie tylko sposób na gaszenie pragnienia. To przede wszystkim niezwykle ważna broń w walce o Twoje zdrowie.

Wysokie temperatury sprawiają, że Twój organizm w ekspresowym tempie zaczyna tracić nagromadzoną w nim wodę, Wraz z nią “uciekają” z niego także cenne minerały, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów.

Konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą występować pod „lekkimi” postaciami: wzmożonego pragnienia, spadku koncentracji, uczucia suchości, pojawienia się senności czy też intensywnego bólu głowy.

Jednak, jeśli sytuacja będzie się powtarzać, a Ty nie zadbasz o odpowiednie nawodnienie – konsekwencje dla Twojego zdrowia mogą być naprawdę poważne. Zaliczamy do nich pogorszenie się wyglądu i kondycji skóry, problemy z ciśnieniem, nieregularną pracę serca, a nawet pojawienie się gorączki.

Ok, ale ile jej pić, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu?

Dokładna gramatura jest uzależniona od wieku, wagi oraz płci. Jednak wielu ekspertów wskazuje, że minimalny poziom płynów, jakie powinna przyjmować każda osoba to 30 mililitrów wody na każdy 1 kilogram masy ciała. Idąc tym tropem, dorosły człowiek o wadze 70 kilogramów powinien pić nieco ponad 2 litry wody – i to każdego dnia. Warto podkreślić, że jest to norma odnosząca się do normalnych warunków. Wówczas, gdy na dworze jest ciepło lub zimno, ale nie potwornie gorąco.

Gdy temperatura za oknami zaczyna rosnąć, a co za tym idzie – przekraczać 25 lub 30 stopni Celsjusza – spożycie powinno zostać zwiększone minimum o połowę. W omawianym przypadku oznacza to kolejny litr wody.

Woda w upalne dni. Jak ją pić?

Regularność jest tu słowem kluczem, a zarazem największą bolączką, przez którą wiele osób nie pije tyle wody, ile właściwie powinno. Jak obiecaliśmy na początku tego artykułu – w Silver Sharky mamy doskonałe rozwiązanie tego problemu.

Otóż, aby dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednio dużo płynów – musisz wyrobić w sobie nawyk regularnego sięgania po kolejny łyk. Bez względu na to, czy jesteś w domu, w pracy, w podróży, w sklepie, czy też na wakacjach – musisz mieć ją zawsze pod ręką.

Jak to zrobić?

Pomocna może okazać się pojemna, trwała i designerska butelka, która jest nie tylko ładna, ale również doskonale utrzymuje temperaturę (nawet przez kilkadziesiąt godzin!).

Chcesz jedną? Wszystkie modele butelek Silver Sharky czekają na Ciebie w tym miejscu.