fbpx

Wpływ plastikowych butelek na środowisko

Każdego dnia za całym świecie sprzedawane są ogromne ilości plastikowych butelek. Jest to stosunkowo tani materiał, po który sięgamy bez zastanowienia. Jednak nie jesteśmy świadomi, jak poważnym jest on zagrożeniem dla Naszej Planety. W jaki sposób plastik szkodzi naszemu środowisku i co możemy zrobić, aby zmniejszyć jego negatywny wpływ na otaczającą nas przyrodę?

 

Jak plastik szkodzi Naszej Planecie?

Plastikowe butelki i słomki są poważnym zagrożeniem nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla Naszej Planety. Codziennie ogromne ilości plastiku trafiają zarówno do lasów jak i wód, zatruwając organizmy bezbronnych zwierząt. Prognozy są przerażające – do 2050 roku w morzach i oceanach będzie pływało znacznie więcej plastiku niż ryb! Obecnie prawie każda ryba, która trafia na nasz talerz, jest zanieczyszczona mikroplastikiem. Jego cząsteczki kumulują się w naszych organizmach i powodują wiele groźnych chorób.

Skąd jednak w morskich organizmach bierze się plastik? Większe ryby, w tym rekiny, zjadają go wraz z planktonem. Dodatkowo pływające reklamówki przypominają żółwi przysmak – meduzy. Jednak nie zawsze to zjedzenie plastiku powoduje śmierć. Wiele mieszkańców wód zaplątuje się w śmieci i powoli umiera w cierpieniach.

Rekiny są zagrożone przez plastik

Rekiny najbardziej cierpią przez plastik. W procesie filtrowania morskiej wody do ich organizmu trafia nie tylko plankton, ale również ogromne ilości plastikowych odpadów. Przeprowadzone badania pokazały, że w ciągu tylko jednej godziny rekiny spożywają aż 137 nano-fragmentów plastiku.

Udokumentowano już ponad 1000 przypadków rekinów zaplątanych w plastikowe odpady. Jest to przerażająca liczba, która pokazuje, że wszyscy musimy podjąć stanowcze kroki.

Co możemy zrobić, aby chronić Naszą Planetę oraz wymierające rekiny?

Problem zalewającego nas plastiku możemy rozwiązać w jeden sposób. Należy natychmiast ograniczyć jego zużycie. Zamiast po plastikowe butelki, musimy sięgać po te ekologiczne, wyprodukowane z nierdzewnej stali. Wszystkie butelki Silver Sharky są wielokrotnego użytku, co oznacza, że możemy się nimi cieszyć przez lata. Idealnie nadają się do przechowywania zarówno gorących, jak i zimnych napojów. Użyty materiał zapewnia trwałość – a co najważniejsze – nie szkodzi Planecie.

Jedynie w ten sposób uda nam się uratować zagrożone wyginięciem zwierzęta, bez których nasza planeta przestanie istnieć. Z tego względu w naszym logo i nazwie zagościł rekin, który symbolizuje tragiczny wpływ plastikowych butelek na środowisko.

Mamy ostatnią szansę – nie zmarnujmy jej!